Power sezon 4 odcinek 3

Droga na rowerze to specyficzny sport, który traktuje bezpośrednich uczni w mało wszystkiej kategorii wiekowej. Większość rowerzystów używa jednośladów wyłącznie w terminie wiosennym, jak szybki oraz elegancki sposób dostępu do szkoły i pracy, zaś w zimie, z uwag utrudnionych warunków na trasie, chcą z nich oddać na sytuację samochodów i komunikacji miejskiej. Jednak dobre przygotowanie roweru i siebie do doskonalących się warunków na ulicach, ważna z osiągnięciem i przyjemnością używać jednośladów przez pełny rok, nie tylko w momencie rowerowym. W co zatem warto się wyposażyć, aby droga na rowerze była łatwa dodatkowo w zimie?

Odpowiednia odzież. Nie korzystam na bada ciepłego płaszcza czy kurtki, wręcz przeciwnie. Zwykła kurta spowoduje, że (szczególnie podczas przemieszczania rowerem sporej ilości kilometrów) swoje ciało dość dużo się spoci, a schnący pod kurtką pot będzie skutecznie szedł do wychłodzenia ciała. Najkorzystniejszym rozwiązaniem w takiej formie będzie urządzenie się w bieliznę termoaktywną. Jej przeznaczeniem jest odprowadzanie nadmiar pary wodnej i wilgoci z znajomego ciała, dzięki czemu nie będziemy korzystali doświadczenia przemoczenia i tym tymże nie będziemy czuli chłodu. Dodatkowo niektóre bielizny termoaktywne mają wszytą swego rodzaju membranę, która planuje chronić organizm przez zimnym wiatrem. Należy i wyposażyć się w chłodne buty dodatkowo być potrafi dodatkową parę skarpet. Osobiście polecam skarpety z jak najprawdziwszej procentowo zawartości wełny, dzięki dlaczego nie będziemy odczuwać chłodu. Warto jeszcze wspominać o rękawicach rowerowych. Dobre firmy świadczą dwuwarstwowe rękawice: pierwsza klasa jest to wodoodporna, a inna skutecznie zatrzymuje ciepło w rękach. Przygotowanie roweru. Tak samo jak samochód, rower i wymaga specjalnego, zimowego osprzętu, który zapewni nam miękką i estetyczną podróż. Przede wszystkim są to zimowe opony i błotniki, a i, w ekstremalnych warunkach, łańcuch. Nie ważna także zapominać o tym, że w zimie zmrok zapada o znacznie szybciej, dlatego potrzebne będzie dodatkowe oświetlenie oraz odblaski.

Mam nadzieję, że powyższy poradnik uświadomił niezdecydowanych rowerzystów, że czas rowerowy nic nie kończy się wraz z opadem pierwszego śniegu i pomógł w zdecydowaniu, jakich akcesoriów potrzebujemy, by bezpiecznie czerpać z tego preparatu transportu niezależnie od pogody. Bo przecież jazda na pojeździe to nie tylko dobra zabawa, to jeszcze sport, dzięki jakiemu na dłużej pozostaniemy sprawni.